banner15

Zeytinburnu Belediyesi'nden Çevreci yarışma

Zeytinburnu'nda ilköğretim okullarına yönelik 'Atıklar ve Geri Kazanım' konulu "Maket ve Resim Yarışması" düzenleniyor.

Zeytinburnu Belediyesi'nden Çevreci yarışma

Sıdıka Dağlı / Dünya Bülteni

Zeytinburnu Belediyesi tarafından “Atıklar ve Geri Kazanım” konulu “Maket ve Resim Yarışması” düzenleniyor.

Zeytinburnu Belediyesi, öğrencilerde çevre ve atık bilincini oluşturmak, öğrencilerin kabiliyetleri doğrultusunda fikirlerini ön plana çıkartarak, tasarım gücünü kullanıp geri dönüştürülebilecek malzemelere odaklanmasını sağlamak amacıyla; ilçedeki tüm ilköğretim okullarına yönelik olarak ‘Atıklar ve Geri Kazanım’ konulu “Maket ve Resim Yarışması” düzenliyor.

"Zeytinburnu Belediyesi Çevre Ödülleri Yarışması” resim ve maket yapımı olmak üzere iki kategoride düzenleniyor. Maket yapımı kategorisinde kullanılacak malzemelerin geri dönüştürülebilir nitelikte olması, resim yarışması için başvuracak öğrencilerin de resimlerinin 35X50 cm. boyutunda veya fon kâğıdına kalem, kuru boya, sulu boya veya pastel boya kullanarak yapılması şartı aranıyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından birer öğrencinin, okullara danışman olarak görevlendirileceği Resim ve Maket Yapma Yarışması’nda, ilk değerlendirmeler, okul müdürleri başkanlığında konu ile ilgili danışman ve öğretmenler tarafından yapılıyor.

Yarışma için son başvuru tarihi 21 Mayıs 2010.

Yarışmayla ilgili www.zeytinburnu.bel.tr adresinden detaylı bilgiye ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 00:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35