Zeytinburnu'nda Tüketici haklatı tartışılıyor

Zeytinburnu'nda Kent Konseyi tarafından düzenlenen panelde 'Tüketici Hakları' masaya yatırılıyor.

Zeytinburnu'nda Tüketici haklatı tartışılıyor


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Kent Konseyi Tüketici Hakları Çalışma Grubu, Zeytinburnululara haklarının anlatılacağı bir panel düzenliyor.

Kent Konseyi Tüketici Hakları Çalışma Grubu, Zeytinburnululara haklarının anlatılacağı bir panel düzenliyor.  Panele, Avrupa Tüketicileri Koruma Derneği Genel Başkanı İrfan Şafak ve İstanbul Barosu Tüketici Hakları Merkezi Üyesi Av. İsmail Tarhan konuşmacı olarak katılıyor.

Panelde tüketiciler günlük hayatta sıklıkla karşılaştıkları birçok sorun karşısında neler yapabilecekleri hakkında bilgilendiriliyor. Katılımcıların, banka kartları, kapıdan satışlar, haksız şartlar, garanti şartları, mesafeli sözleşmeler gibi konularda merak ettikleri cevaplanacak, karşılaştığı problemlere de çözüm yolu sunuluyor. Alışverişte dikkat edilmesi gerekenlerin yanında, satış sonrası yaşanabilecek mağduriyetler karşısında neler yapılabileceği hakkında katılımcılara bilgi veriliyor. Ayrıca panelde ‘Tüketici Hakem Heyetleri’ne başvurunun nasıl yapılacağı konusunda da katılımcılar bilgilendiriliyor. 

Ücretsiz ve katılıma açık olarak düzenlen panel Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonu’nda, 27 Mayıs 2010 Perşembe günü saat 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Programla ilgiye www.zeytinburnu.bel.tr  adresinden detaylı bilgi alınabilir.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 22:12
banner53
YORUM EKLE

banner39