banner15

'Zorbalar Dikkatli Olun, Düşeceksiniz'

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Malezya'ya yaptığı 3 günlük ziyaretinin son gününde başkent Kuala Lumpur'da yaptığı bir konuşmada, "Zorbalar ve Siyonistler dikkatli olun, düşeceksiniz" dedi.

'Zorbalar Dikkatli Olun, Düşeceksiniz'

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ''Hakimiyet ve zorbalık çok uzun sürmeyecek. Zorbalar ve Siyonistler dikkatli olun, düşeceksiniz'' dedi. Malezya'ya yaptığı 3 günlük ziyaretinin son gününde başkent Kuala Lumpur'da yaptığı bir konuşmada, Müslüman dünyasının bir ''farkındalık dalgası'' içine girdiğini, bu dalganın dev bir güce dönüşeceğini ve varolan tüm siyasi formülleri yutacağını söyledi. ''Hakimiyet ve zorbalık çok uzun sürmeyecek. Zorbalar ve Siyonistler dikkatli olun. Düşeceksiniz'' diye konuşan Ahmedinejad, Müslüman dünyasının karşı karşıya bulunduğu sorunların çoğunu, ''zorba güçlerin egemenlik eğilimlerine'' bağladı. Ahmedinejad, ''Uluslar artık, zorbalığa ve tacize daha fazla katlanmayacak'' dedi.
   
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nu (UEAK) siyasi davranmakla suçlayan Ahmedinejad, UAEK yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun Batılı olduğuna dikkat çekti. ''Müslümanların, işgalci Siyonist rejim yüzünden 60 yıldır öfke içinde yaşadığını'' söyleyen Ahmedinejad, her gün bir Filistinlinin öldüğünü, evlerinin yıkıldığını belirterek, ''Ne yazık ki, bugün Siyonist rejimin baş destekçileri insan hakları şampiyonlarıdır'' dedi. İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerin, basın özgürlüğü adına basılmasını eleştiren Ahmedinejad, Avrupa'da, konu Yahudi soykırımına gelince konuşma özgürlüğünün bulunmadığını belirtti.
  
Viyana'da anlaşmaya varılmadı

İngiltere, Fransa ve Almanya ile İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi (UGYK) Genel Sekreteri Ali Laricani'nin, Tahran'ın nükleer programı konusunda Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaptıkları görüşmede anlaşmaya varamadıkları bildirildi. Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy, görüşmelerin herhangi bir anlaşmaya varılamadan sona erdiğini söyledi. Douste-Blazy, "Maalesef, İran'ın baş müzakerecisi Ali Laricani ile anlaşmaya varamadık" dedi. Görüşmeler, İran'ın BM yaptırımlardan kurtulması için "son şans" olarak görülüyordu. Görüşmelerde anlaşmaya varılmasına ise pek ihtimal verilmiyordu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48