banner15

28 Şubatçılar Rum Dimitri'yi de fişlemiş!

28 Şubat cuntasının Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Dimitri Karayani'yi de fişlediği ortaya çıktı

28 Şubatçılar Rum Dimitri'yi de fişlemiş!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Dimitri Karayani, 28 Şubat sürecinde kendisinin de "irticacı" diye fişlendiğini açıkladı.

Radikala Gazetesi'nden Ezgi Başaran'a konuşan Dimitri Karayani, 28 Şubat süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karayani, "Sizi 28 Şubat'ta irticacı diye fişlemişler, doğru mu?" diye sorusuna "Evet. Bir Rum nasıl irticacı olur diye sorarsanız hanımım Müslümandı. Üç yıl önce vefat etti" cevabını verdi.

"Nasıl oldu" sorusu üzerine ise Karayani "Koca bir fişleme listesi var, en başta benim adım. İki kişi odama geldi., yanlarında da bir başkomiser. kütüphaneme bakıyorlar. "Kimsiniz, niçin kitaplarımı karıştırıyorsunuzu?" dedim. "İrtica yapıyormuşsun sen" dediler. "İrtica nedir?" bu sefer sinirlendi, "İrtica nedir bilmiyor musun sen" diye... İşte o zaman ben de espriler yapmaya başladım." diye konuştu.

Karayani yaptığı espirileri ise şöyle anlattı: "Ben Hıristiyanım, öyleyse bu irtica nedir İncil'e bakacağım bir saniye bekleyin" dedim. Bu sefer ortaya çıktı ki; benim hanımın Kur'an dersleri verdiğini öğrenmişler, o yüzden fişlenmişiz. Gerçekten de 23 fakir çocuğa bakıyor, haftada iki kere de Kur'an öğretiyorduk. "Ne Var" dedim, "Bu suç mu? Bu fakir çocukların hayatı için iki yol var dedim: Ya Kur'an öğrenecekler ya da bugün hastaneye gelen bağımlılardan olacaklar" dedim. Tutanak tuttular. Sonra da çekip gittiler. Rezillik. Bazıları idrak edemiyor"


Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 12:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35