banner39

ABD Myanmar'a yaptırımları hafifletiyor

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, Pazar günü yapılan ara seçimlerin ardından Myanmar'a yönelik seyahat sınırlamaları ve mali yaptırımların hafifletileceğini açıkladı.

Asya 05.04.2012, 08:25 05.04.2012, 08:25
ABD Myanmar'a yaptırımları hafifletiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD yönetimi, Myanmar'da yapılan tarihi seçimlerin ardından bu ülkeye uyguladığı bazı seyahat ve finansal kısıtlamaları gevşetti.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Washington yönetiminin üst düzey Myanmarlı yetkililerin ABD'yi ziyaret etmesine izin vereceğini, ayrıca demokratik reformları kucaklayan ülkeyi ödüllendirmek için finansal hizmetler ihraç edeceklerini söyledi.

Clinton, Washington'ın Myanmar'da bir uluslararası kalkınma ajansı bürosu açacağını da belirtti.

Hillary Clinton, daha önce yaptığı açıklamada, ABD'nin Myanmar'daki ilerlemelere pozitif cevap vereceğini ifade etmişti.

Myanmar'da hafta sonu 45 milletvekilliği için yapılan ara seçimde Nobel Barış Ödülü sahibi muhalefet lideri Aung San Suu Çii'nin de parlamentoya girdiği bildirilmişti.

Parlamentodaki 45 sandalyeden 44'ü için aday gösteren Aung San Suu Çii'nin partisi Ulusal Demokrasi Birliği'nden (NLD) yapılan açıklamada, 43 sandalyenin kazanıldığı kaydedilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü