banner15

'ABD'den silah almayacağız' dedi; suikaste uğradı

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin korumalarının bulunduğu askeri konvoya bombalı saldırı düzenlendi. Duterte saldırıdan bir gün önce "ABD'den silah almayacağız" ifadesini kullanmıştı.

'ABD'den silah almayacağız' dedi; suikaste uğradı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin korumalarının bulunduğu araca bombalı saldırı düzenlendi. Duterte'nin son günlerde ABD'den silah almayı engelleyen kararı gündeme damgasını vurmuştu.

Ordu Sözcüsü Albay Edgard Arevalo, ülkenin güneyindeki Maravi kentinde bulunan askeri bir kampı ziyarete giden konvoyun güzergahında yol kenarına yerleştirilen bombanın patlatıldığını belirtti.

DUTERTE: BANA BİR ŞEY OLURSA, GÖREV YARDIMCIMIN!

Duterte, her yerde küçük çapta çatışmalar çıkabileceğini ifade ederek kendisine bir şey olması durumunda Yardımcısı Leni Robredo'nun yerine bakabileceğini kaydetti.

9 YARALI

Saldırıda konvoyda bulunan 7 devlet başkanlığı korumasının ve 2 askerin yaralandığını söyleyen Arevalo, yaralıların hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

Arevalo, saldırının ardından konvoydaki askerlerle saldırganlar arasında çıkan çatışmada birkaç saldırganın yaralandığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 11:43
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48