banner39

Afiyet Sıddiki'yi Pakistan hükümeti kurtarabilir!

Amerikalı avukatı Tina Faster, Pakistan'a gelerek yardım talep etti.

Asya 11.06.2010, 18:46 22.03.2019, 11:52
Afiyet Sıddiki'yi Pakistan hükümeti kurtarabilir!

Ubeyd Rahman – Dünya Bülteni - Lahor

İnternational Justice Network (Uluslararası Adalet Ağı) başkanı ve Afiyet Sıddiki’nin avukatı Tina Faster, ABD’de tutuklu Afiyet Sıddiki hakkında karar çıkmadan Pakistan hükümetinin devreye girmesini istedi.

Pakistan'ın Karaçi şehrine gelerek, müvekkili hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan avukat Faster, 16 Ağustos’a kadar Pakistan'ın ABD hükümeti ile görüşmeler yaparak Sıddıki'yi kurtarma şansına sahip olduğunu söyledi. Faster, "Aksi halde Afiyet Sıddıki, ömür boyu hapse mahkum olup, ömür boyu Amerika'da kalabilir' diye konuştu.

Tina Faster daha sonra şunları söyledi: "Şu andaki ABD hükümetinin sahtekar davranışı tüm dünyanın gözü önündedir. Pakistan hükümeti yalvarmayla değil ABD’ya isteğini belirtmelidir. Afiyet Sıddıki’in serbest bırakılması için ABD kanunları engel değil. Sorun sadece Pakistan hükümetinin ciddi olmamasından kaynaklanıyor. Pakistan hükümeti, kısa görüşmelerle çok kolayca kendisini alabilir. Aksi halde tutucu ABD hükümeti, basında yapılan propaganda ile Afiyet'i terörist diyerek cezalandırma çabasındadır. Ve müdahele edilmezse mahkeme ömür boyu hapis ceza verme niyetinde.”

İLGİLİ HABERLER:

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?