banner15

Aliyev'den 'sahte mailli' karşı çıkış

Uluslararası yolsuzlukları araştıran sivil bir kurumun Aliyev'i "yılın yolsuzu" seçmesi üzerine Azeri makamlarından kuruluşa binlerce sahte mail gönderilerek duruma itiraz edilmiş

Aliyev'den 'sahte mailli' karşı çıkış

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyevi geçtiğimiz günlerde "Organize suç ve yolsuzluk alanında yılın kişisi" olarak seçen kuruma 4 bin 200'e yakın sahte mail gönderilmiş.

Bu ayın başında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyevi "Organize suç ve yolsuzluk alanında yılın kişisi" seçen "Organize Suç ve Yolsuzluğu Raporlama Projesi" (Organized Crime and Corruption Reporting Project ) uluslararası teşkilatının resmi mail adresine Azerbaycan'dan 4 bin 200'e yakın itiraz maili gönderilmiş.

Teşkilat İlham  Aliyevi telekomünikasyon, inşaat, yeraltı zenginlikler gibi alanlarda kendisinin ve ve aile fertlerinin faaliyetinden dolayı "yılın yolsuzluk yapanı" seçmişti.

Teşkilattan Drew Sullivan BBC Azerice sitesinde yaptığı açıklamada gazetecilerin oy birliği ile İlham Aliyev'i teşkilatın "yılın yolsuzluk yapanı" seçmelerinden sonra bir kısmı sahte adreslerden olmak üzere 4 bin 200'e yakın itiraz maili aldıklarını açıkladı. Sullivan gelen maillerin bir kampanya olduğunu söyleyerek "muhtemelen gelen mailler siparişle gönderilmiştir" diye ifade etti.

Bir süre önce de Bakü'deki okullara Azerbaycan Eğitim Bakanlığı'nın emri ile adı geçen kurumun resmi mail adresine gönderilmesi için öğrencilere 3 dilde hazırlanmış standart itiraz mektubu verildiği ortaya çıkmıştı.Okullara gönderilen İngilizce, Rusça ve Azerice hazırlanan standart metinlerle teşkilatın sözcüsü Drew Sullivan'a gelen maillerin birçoğunun içeriği aynı.Standart maillerde  şunlar yazıyor: "Ben sizin görüşünüze karşıyım. Cumhurbaşkanımız ülkemizin gelişmesi için çalışıyor. Ben size bir atasözü hatırlatmak istiyorum: İt ürür, kervan yürür"

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2013, 16:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35