Aşiret liderlerinden ABD'ye tehdit

Pakistanlı aşiret liderleri ABD’nin hava saldırılarının intikamını alacaklarını açıkladı

Asya 18.03.2011, 15:48 18.03.2011, 15:51
Aşiret liderlerinden ABD'ye tehdit

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesindeki aşiret liderleri, ABD'yi dün yaptığı hava saldırılarından dolayı affetmeyeceklerini açıklayarak, intikam alacaklarını bildirdi.

Bölgede nüfuzlu olan başka bir aşiret lider ise ABD'ye karşı Cihat ilan ettiğini açıkladı. ABD'nin dün Kuzey Veziristan'da bir aşiret toplantısına düzenlediği hava saldırılarında 50 kişi ölmüştü.

Kuzey Veziristan aşiret liderleri, düzenledikleri basın toplantısı ile ABD'nin dün düzenlediği hava saldırılarını kınadı. Bölgede bir aşiret toplantısını vuran ABD saldırısı sonucu aralarında sivilleri ve polislerin de bulunduğu 50 kişi ölmüştü. Aşiret liderlerinden Malik Jalal, basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Amerika bizim çocukları ve yaşlıları acımasızca öldürdü. Amerika'dan intikamımızı alacağız." dedi.

Bu arada bölgedeki nüfuzlu başka bir aşiret lider ise ABD'ye karşı Cihat ilan ettiğini açıkladı. ABD'nin dün Kuzey Veziristan bölgesinde bir aşiret toplantısına düzenlediği hava saldırısında 50 kişinin öldüğü ve 50 kişinin de yaralandığı bildirildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?