Bangladeş’te 1.3 milyon Arakanlı yardıma muhtaç

Myanmar ordusunun zulmünden kaçan Arakanlılar açlık ve yoksullukla mücadele ediyor. Bangladeş’e sığınan 1.3 milyon kişi yardıma ve muhtaç. Bu kapsamda İHH 2 bin 331 aileye yardım ulaştırdı.

Bangladeş’te 1.3 milyon Arakanlı yardıma muhtaç

Dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine yarım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, Arakan’daki zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan 2 bin 331 aileye Ağustos ayının ilk gününde insani yardım malzemesi dağıttı. Daha önceden göç edenlerle birlikte yaklaşık 1.3 milyon kişi yardıma muhtaç bulunuyor.

MÜSLÜMANLAR BİRÇOK ALANDA YARDIMA MUHTAÇ

Ağustos 2017’den bu yana Myanmar ordusunun baskısı nedeniyle yaklaşık 800 bin Arakanlı komşu ülke Bangladeş’in Cox’s Bazar bölgesine göç etmek zorunda kaldı. Daha önceden göç edenlerle birlikte yaklaşık 1.3 milyon Arakanlı’nın yaşadığı kamplarda başta temel ihtiyaçlar olmak üzere birçok alanda yardıma muhtaç Müslümanlar bulunuyor. İHH İnsani Yardım Vakfı ise yıllardır olduğu gibi son krizde de Arakanlıları yalnız bırakmayarak insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

İHH BİR YILDA 109 BİNDEN FAZLA GIDA PAKETİ DAĞITTI

Bu kapsamda İHH, hayırseverlerin destekleriyle, bölgedeki sağlık, sosyal, barınma, gıda paketleri, giyim ve sıcak yemek dağıtımları olmak üzere birçok alanda faaliyetler gerçekleştiriyor. Son bir yılda İHH, bölgede 109 binin üzerinde gıda paketi dağıttı, 112 binin üzerinde kişiye sıcak yemek dağıtımı ve yaklaşık 18 bin aileye de pişirilmiş et dağıtımı gerçekleştirdi. Aynı zamanda on binlerce kişi de kış yardım çalışmalarından faydalandı.

2 BİN 331 ARAKANLI AİLEYE YARDIM DAĞITILDI 

Arakanlılara yönelik olarak yardımlarını aralıksız sürdüren İHH, son olarak bölgedeki 2 bin 331 aileye insani yardım malzemesi ulaştırdı. Dağıtılan insani yardımlardan bin 201 aile mutfak eşyasından, 630 aileye güneş enerjisi panelinden ve 500 aile de gıda paketinden yararlandı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 15:36
YORUM EKLE

banner33

banner37