banner39

Bangladeş'te şiddetli fırtına: 16 ölü

Bangladeş'in kuzeyinde dün meydana gelen şiddetli fırtınada 16 kişi hayatını kaybetti. Fırtına bir yolcu trenini sürükleyerek raydan çıkardı, çok sayıda ağaç ve elektrik direğinin yerinden söküldüğü belirtiliyor

Asya 28.04.2014, 17:16 28.04.2014, 17:16
Bangladeş'te şiddetli fırtına: 16 ölü

Dünay Bülteni/Haber Merkezi

Bangladeş'te dün akşam meydana gelen şiddetli fırtınada 16 kişi hayatını kaybetti. Bir yolcu treni fırtınanın şiddetinden dolayı sürüklenerek raydan çıktı. Çok sayıda ev ve köy hasar gördü.

Ülkenin kuzeyindeki Hindistan sınırına yakın bölgede etkili olan şiddetli fırtınadan dolayı, çok sayıda ağaç ve elektrik direğinin yerinden söküldüğü ifade ediliyor. Birçok bölgeye elektrik verilemediği belirtiliyor.

Fırtınanın şiddetinin en çok hissedildiği Netrokona bölgesinde 9 kişinin, bu bölgeye yakın olduğu belirtilen Sunamganj bölgesinde 6 kişinin, fırtınanın nispeten daha az hissedildiği Naogaon bölgesinde ise bir kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Hayatını kaybedenler arasında, hamile bir kadın ve üç çocuğunun da bulunduğu ifade ediliyor. Kadın ve çocuklarının fırtınadan dolayı üzerlerine bir duvarın devrilmesi sonucunda hayatlarını kaybettikleri duyuruldu.

Fırtına sonucu meydana gelen hasarla ilgili konuşan hükümet yetkilisi Ebul Kelam Azad, binden fazla evin çamurla kaplandığını ve büyük oranda hasar gördüğünü ifade etti. 

Tangail bölgesinde, bir nehrin üzerindeki köprüden geçmekte olan yolcu treninin de şiddetli fırtınadan dolayı raydan çıktığı belirtildi. 

Bangladeş'te yaz aylarına doğru meydana gelen bu tür fırtınaların çevreye büyük hasarlar verdiği ve can kayıplarına neden olduğu ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?