banner15

Bangladeş'te yangın: 23 ölü

Dakka'da bir ambalaj fabrikasında çıkan yangında 23 kişi hayatını kaybetti

Bangladeş'te yangın: 23 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bangladeş'in Dakka şehrinde bir ambalaj fabrikasında kazan patlaması sebebiyle çıkan yangında ilk belirlemelere göre 23 kişi öldü 70 kişi yaralandı.

Tongi devlet hastanesinden Doktor Parvez Mia AFP'ye verdiği demeçte.  "Ölü sayısı 23'e yükseldi ve en az 70 kişi yaralandı. Çoğunda yanık vardı. Biz Dakka hastanelere ağır yaralı olanları gönderdik" dedi.

Başkent Dakka'nın  kuzeyinde bulunan tongi sanayi kasabasında dört katlı fabrikanın kazan dairesinde bir patlama sonrasında yaklaşık  100 kişinin çalıştığı binada yangın çıktı.

Polis birçok işçinin hala binanın içinde kapana kısılmış olabileceğinden endişe ettiğini söyledi.

İtfaiye yetkilisi Muhammed Refiküzzaman, Dakka'nın dışındaki Tongi sanayi bölgesinde bulunan 5 katlı ambalaj fabrikasında ısıtıcı kazanın patladığını ve yangına sebep olduğunu söyledi.

Refiküzzaman, patlamanın ve ardından oluşan yangının şiddetiyle fabrikanın en üst 3 katının zarar gördüğünü kaydetti.

Tongi Hastanesi'nde çalışan bir doktor, hastaneye 9 ceset getirildiğini belirtirken, polis yetkilisi Dakka Tıp Fakültesi Hastanesi'ne 19 yaralının kaldırıldığını, bunlardan 3'ünün hayatını kaybettiğini aktardı.

Yerel televizyon kanalları olayda yaklaşık 50 kişinin yaralandığını, ölü sayısının artabileceğini bildirdi.

Bangladeş'teki fabrikalarda son yıllarda güvenlik önlemlerinin eksikliği nedeniyle ciddi kazalar meydana geldi. Ülkede, Nisan 2013'te beş tekstil fabrikasının bulunduğu bir binanın çökmesi sonucu bin 100 kişi hayatını kaybetmiş, Kasım 2012'de bir tekstil fabrikasında çıkan yangında 112 işçi ölmüştü.

 

 

 
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 12:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35