banner15

Barış ödüllü Myanmarlı liderin Müslüman nefreti

Myanmar'ın Nobel Ödüllü siyasilerinden Aung San Suu Kyi; kendisi ile röportaja gelen BBC muhabirinin Müslüman olduğunu öğrenince tepki gösterdi

Barış ödüllü Myanmarlı liderin Müslüman nefreti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Myanmar'da seçimleri kazanan partinin lideri, Nobel Barış ödülü sahibi Aung San Suu Kyi; kendisi ile röportaj yapmak için gelen BBC muhabiri Mishal Hüseyin'e "Kimse bana bir Müslümanın benimle röportaj yapacağını söylemedi" diyerek kızdı.

BBC Muhabiri Mishal Hüseyin, Myanmar'da seçimleri kazanan ancak ülke yasaları gereği devlet başkanı olamayan Aung San Suu Kyi ile bir röportaj yaptı. Röportajın başında Suu Kyi, Hüseyin'e kızıp bir Müslümanın kendisi ile röportaj yapacağını bilmediğini kırgın bir edayla aktardı.

Röportaj sırasında da Hüseyin'in Myanmarlı lidere "Ülkede Arakanlı Müslümanlara yönelik bazkı ve katliamları biliyor musunuz, bunları kınıyor musunuz?" sorusuna karşılık "Çeşitli nedenlerden ülkeyi terk eden Budistler de var. Bu durum diktatörlük rejiminin doğal bir sonucu" cevabını verdi.

Myanmar'da meşru bir çocuğu başka bir ülkenin vatandaşı olanlar devlet başkanlığına aday olamıyor. Bu sebeple Suu Kyi de aday olamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 16:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48