banner39

BDT ülkeleri Kuran'da yarışacak

Bağımsız Devlet Topluluğu üye ülkelerinin en güzel Kuran okuyucuları Tacikistan’da bir araya geliyor.

Asya 20.06.2012, 21:18 20.06.2012, 21:20
BDT ülkeleri Kuran'da yarışacak

Murat Hayati / Dünya Bülteni 

Tacikistan islam Merkzi’nde düzenlenilecek yarışmaya BDT ülkelerinin Kuran’ı kıraatle okuyuan güzel sesli müslüman vatandaşlar katılacak. Tacikistan İslam Merkezi Basın Sekreteri Atavulla Kasimov’ın açıklamasında yarışma, 5-6 Haziran’da başkent Duşanbe’de yapılacak. 

Basın sekreteri Kasimov kuran yarışması hakında bilgileri aktararak, BDt üyesi her ülkeden êr katılımcının yarışmaya başvurduklarını kaydetti.

Başta Rusya olmak üzere bu ülke coğrafyası içindeki özerk müslüman devletleri olan çeçenstan,dağistan ve tataristan’dan da katılım sağlanılacağını söyledi.  

Kasimov böyle bir organizasyonun ilk olduğunu hatırlatarak, yarışma çerçevesinde başarılı olarak derceye girenler için çeşitli ödüller verileceğini kaydetti.

Kasimov Tacik gençler tarafından Kuran okuma yarışmasına büyük ilgi duyulduğunu belirterek bu uluslararası yarışmalara genç müslman vatandaşlarının başarı ile temsil ettiğini söyledi.

Mısır başkenti Kair’de düzenlenen 19. Uluslararası Kuran okuma yarışmasında Tacik katılımcıların ilk ona girdiğini kaydeden Kasimov, Rusya ve İran’daki yarışmalarda da başarı branşını bulunduğunu açıkladı.  


Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?