Bitcoin'de kaybetti, kuyumcu soydu

Tayland'da kimliği Montri olarak açıklanan bir kişi kripto para piyasalarındaki çöküş nedeniyle yaşadığı kaybı telafi etmek için kuyumcu soydu.

Asya 23.06.2022, 16:51
Bitcoin'de kaybetti, kuyumcu soydu

Olay başkent Bangkok'un Phra Nakhon bölgesindeki Chakkraphet yolu üzerinde yer alan Buan Lee adlı kuyumcuda cumartesi günü gerçekleşti.

Kimliği Montri olarak açıklanan hırsız, maske takarak mağazaya girdi ve dükkan sahibi Kornrawik Wangcharoenrung'a silah çekti.

Wangcharoenrung'la birlikte dükkanda yer alan müşteriler ve çalışanlar hızla arka odaya kaçarken, 34 yaşındaki hırsız içerideki altınları çaldı.

Fakat soyguncu, polisin güvenlik kameraları ve mobese görüntülerinden faydalanarak yerini tespit etmesi üzerine olaydan 11 saat sonra yakalandı.

Montri, polis sorgusundayken altın dükkanına motosikletiyle geldiğini ve soygunu gerçekleştirdikten sonra yine aracıyla kaçtığını söyledi.

Motosikletini bir yere gizledikten sonra yürüyerek eve döndüğünü belirten Montri, Bitcoin yatırımlarından büyük kayıp yaşadıktan sonra maddi sıkıntıya girdiğini ve soygunu bunu telafi etmek için yaptığını ifade etti.

Hırsızın kripto para piyasasında ne kadar para kaybettiğine dair bilgi paylaşılmazken, dükkandan yaklaşık 1 milyon TL değerinde altın kolye çaldığı bildirildi.

Montri hakkında silahlı soygun suçundan dava açıldı.

Kripto para piyasalarındaki çöküş nedeniyle dünya çapında yatırımcıların yaklaşık 1,5 milyar dolar kaybettiği düşünülüyor. Bitcoin şu anda yaklaşık 20 bin 500 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Independent Türkçe

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?