banner39

Cakarta şimdiye kadarki en büyük İslam Tarihi Müzesi inşaatına başlayacak

Cakarta şimdiye kadarki en büyük İslam Tarihi Müzesi, Medeniyet Müzesi'ne sahip olacak. Müze, Medine'deki merkezinin şubesi olarak kurulacak

Asya 05.10.2019, 16:20 05.10.2019, 16:27
Cakarta şimdiye kadarki en büyük İslam Tarihi Müzesi inşaatına başlayacak

Dünya İslam Birliği (MWL) ve Endonezya Camii Konseyi (DMI), İslam tarihi ve medeniyetine adanmış en büyük müzeyi inşa etmek için elele verdi.

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da kurulacak dev merkezin, tamamlandığında yılda 4 milyon ziyaretçi çekmesi bekleniyor.

MWL Genel Sekreteri Dr. Mohammed bin Abdulkarim Al-Issa ve Endonezya’nın idari reform ve DMI genel başkan yardımcısı Syafruddin, Cidde’de iddialı projenin başlatılması için bir anlaşma imzaladı.

Müze, geçtiğimiz Ramazan ayında açılan Medine’deki merkezin bir şubesi olarak kurulacak. Açılış uluslararası kabul gördü ve MWL, Endonezya da dahil olmak üzere 24 ülkeden şubeler kurmalarına yardım istedi.

Endonezya müzesi, en son sunum tekniklerini kullanarak,  Hz. Muhammed (sav)'in ve İslam medeniyetinin biyografisini vurgulayan görüntüler sergileyecektir.

Küresel girişimin ilk şubesi olan Jakarta kompleksinde ayrıca tartışmalar, eğitim seminerleri, konferanslar ve forumlar dahil bir dizi etkinlik yapılacak.

Müze inşa edildiğinde,Cakarta'da 100.000 metrekareden fazla bir alanı kapsayacak ve helal yiyecek satan restoranlar ve konferans salonları içerecektir.

İnşaat çalışmaları önümüzdeki birkaç ay içinde başlayacak.

Kaynak: Ummid.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?