banner15

Çift katlı tren Rusya'da seferlere başladı

Rusya'nın ilk çift katlı treni hizmete girdi. 2014 Kış Olimpiyatları’nın düzenleneceği Soçi’ye de uğrayacak trenin ilk yolcuları olimpiyat gönüllüleri oldu

Çift katlı tren Rusya'da seferlere başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya’nın ilk çift katlı treni Moskova’daki Kazan istasyonundan Soçi’nin Adler beldesine doğru yola çıktı. 2014 Kış Olimpiyatları’nın düzenleneceği Soçi’ye de uğrayacak trenin ilk yolcuları olimpiyat gönüllüleri oldu.

Tüm vagonları klima ve özel ısıtma araçlarıyla donatılan tren, ayrıca hava arıtma sistemine sahip. Rus demiryollarından yapılan açıklamada, 104 nolu trenin, 15 vagon ve yaklaşık 800 kişilik taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtildi. Trende internetin yanı sıra duş ve sürekli temizlenen tuvaletler de bulunuyor.

Sağlık problemi bulunan yolcular için özel kompartımanların hizmet verdiği tren, tek katlılara göre yüzde 30 daha ucuz yolcu taşıyacak. Tek kişilik en ucuz bilet 3406 rubleden (102 dolar) satılacak. Aynı bilet tek katlılarda 4530 rubleden satılıyor.

Törenle ilk seferine başlayan çift katlı trenin, özellikle Soçi olimpiyatları sırasında yolcu trafiğini rahatlatması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 11:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48