Çin'den, Tacikistan'a 227.9 milyon yuan yardım

Çin hükümeti Kulyab ve Bohtar kentlerinde yolların iyileştirilmesi ve Duşanbe-Kulm otoyol bölümünün yeniden inşası için Tacikistan'a 227.9 milyon yuan hibe verecek.

Asya 30.10.2019, 16:26
Çin'den, Tacikistan'a 227.9 milyon yuan yardım

Çin hükümeti Tacikistan'a 227.9 milyon yuan hibe verecek. Bu fonlar Kulyab ve Bohtar kentlerinde yolların iyileştirilmesi ve Duşanbe-Kulm otoyol bölümünün yeniden inşası için kullanılacak.

Tacikistan'daki Majlisi Namoyandagon (parlamentonun alt meclisi) bugün, Çin'e 2,5 milyar yuan tutarında yardımsız yardım sağlama anlaşmasını onayladı.

Bu belgeyi tanıtan Tacik Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Negmatullo Hikmatullozoda, bu fonların 2018-2020 için teknik ve ekonomik işbirliği anlaşmaları kapsamında Çin hükümeti tarafından sağlandığını belirtti.

Hikmatullozod'a göre, alınan fonlar Kulyab ve Bokhtar kentlerindeki yolları iyileştirmek ve Duşanbe-Kulm otoyol bölümünü yeniden inşa etmek için kullanılacak.

Özellikle, Bohtar ve Kulyab kentlerinde yol rehabilitasyon projesinin üçüncü aşamasını uygulamak için Çin hibe fonundan 227.9 milyon yuan tahsis edilecek.

Kaynak: ca-news

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?