banner15

Çin, D.Türkistan'ı leopar komandolarla vuracak

Güvenlik önlemlerinin güçlendirilmesi bahanesiyle Doğu Türkistan'a leopar komandoları yollanacak

Çin, D.Türkistan'ı leopar komandolarla vuracak

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Çin'in Doğu Türkistan'a güvenlik önlemlerinin güçlendirilmesi gerekçesiyle leopar komandoları yollanacağı bildirildi.

China Daily gazetesi, yerel polis makamlarına dayandırdığı haberinde leopar komandolarının, Kaşgar şehrine 460 kilometre uzaklıktaki Aksu'da konuşlandırılacağını, Kaşgar ile geçen ay polis karakoluna saldırı olduğu belirtilen Hotan kentinde 'terörle mücade' görevini yerine getireceğini yazdı. Birliğin ayrıca 1-5 Eylül tarihlerinde Urumçi'de düzenlenecek Çin-Avrasya Fuarı'nın güvenliğinin bir bölümünü de oluşturacağı belirtiliyor.

Çin makamlarının ''planlı terörist saldırı'' ve faillerinin Pakistan'da eğitim gördüğü'' iddialarını dile getirdiği Hotan'daki olaylarda en az 14 kişi ölmüştü.

Halk Silahlı Polisi'ne bağlı bir birim olan leopar komandoları terörle mücadele, isyanları bastırma, bombaları imha etme, kaçırma olaylarına müdahale etme gibi özel görevler üstleniyor. 2002 yılında kurulan birim 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları sırasında da görev yaptı.

Çin Komünist Partisi Sincan bölgesi sekreteri Can Çunşien, kısa süre önce halkın güvenliğini sağlamak ve yeni terörist saldırılarını önlemek için sert ve etkili önlemler almak zorunda olduklarını savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2011, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
batuhan gezgin
batuhan gezgin - 8 yıl Önce

Onların planları ve askerleri varsa Allah'ın da planları ve askerleri vardır. Allah Mutlak Galiptir ve İntikam Alıcıdır!

banner39

banner36

banner37

banner35