banner39

banner35

Çin Kovid-19 klinik uzmanlar ekibinin başkanı: Kasım'da ikinci dalga gelebilir

Çin'de virüslerle ilgili araştırmalar yapan virolog Zhang, Kasım ayında yeni bir koronavirüs dalgasının yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Asya 14.04.2020, 15:52 14.04.2020, 16:04
Çin Kovid-19 klinik uzmanlar ekibinin başkanı: Kasım'da ikinci dalga gelebilir

Huanqiu haber portalının haberine göre, Çin'in Şanghay kenti merkezli Kovid-19 klinik uzmanlar ekibinin başkanı, Huashan Hastanesi Enfeksiyon Bölüm Başkanı Zhang Wenhong, “Dünya, bu yılın yaz mevsiminde koronavirüs pandemisiyle tamamen baş edemeyecek, Kasım ayında yeni salgın dalgası mümkün” ifadesini kullandı.

Salgının Güney Amerika, Afrika, Güneydoğu Asya ülkelerinde görülmeye başladığını söyleyen uzman, “Bu yüzden mevcut matematik modeline göre kış gelince herkes yine evinde oturacak, gruplar halinde toplanacak” dedi.

İlk koronavirüs dalgası sırasında, özellikle teşhis alanında kazanılan deneyim sayesinde yeni dalganın “ilki kadar büyük olmayacağını” vurgulayan Zhang, “Ancak yeterli tıbbi kaynaklara sahip olmayan Afrika ve Güney Amerika'daki gibi ülkeler muhtemelen önümüzdeki kış çok zorlanacak” diye ekledi.

Zhang ayrıca dünya genelindeki epidemiyolojik durum üzerindeki kontrolün Çin, ABD veya Avrupa değil, gelişmeleri en az kontrol etme yeteneğine sahip ülkelerin salgınla nasıl başa çıkabileceğine bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Time Türk

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?