banner39

Çin'den imamlara zorla 'dans'

Çin, imamlara zorla dans ettirirken öğretmenlere çocukları dinden uzak tutma yemini ettirdi, memurlar ise baskı altında "Maaşımızı Allah değil ÇKP veriyor" sloganı atmak zorunda kaldı

Asya 09.02.2015, 13:34 12.02.2015, 09:46
Çin'den imamlara zorla  'dans'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde bütün camilerin imamları bir meydanda toplanarak toplu halde dans etmeleri için zorlandı.

Çin resmi haber ajansı Sinxua’da yer alan habere göre meydanda toplanan imamlar, “medeniyet göster,s,” adı verilen etkinlikte zorunlu olarak dans etti. İmamlara bir yandan zorla dans ettirilirken bir yandan da “ülke barışı gönüllere huzur veriyor” sloganları attırıldı.

Çin işgal yönetiminin imamlara ayrıca üniversite öğrencilerinin bulunduğu bir ortamda da ellerinde Çin bayrakları ile zorla dans ettirdiği belirtildi. Aynı gösteride üniversite öğrencileri de dans etmek zorunda kaldı. Burada yapılan konuşmalarda gençlerden camilerden uzak durması istendi. İbadet etmenin sağlığa fayda sağlamadığı öne sürülen konuşmalarda sağlıklı olmak için öğrencilerden dans etmeleri istendi.

Uygur imamların dans etmek zorunda kaldığı etkinlikte memurlara da “Maaşımızı Allah değil, Çin Komünist Partisi veriyor” şeklinde sloganlar attırıldı. Öğretmenlik yapan Müslüman kadınlar da baskı altıda öğrencilerini dinden uzak tutacaklarına ve çocukların dini eğitim almasına engel olacaklarına dair yemin etti.

banner53
Yorumlar (2)
Hasan 6 yıl önce
Karanlığın en koyu anı aydınlığın yaklaştığını gösterir
Fatıma Tülay 6 yıl önce
Kopmuş kollar bacaklar, kopartılmış tırnaklar,Müslümana yapılan katliamdan örnekler.Dinlesin cemaatler, tarikatlar, dernekler,Sen kalkmadın ayağa, kalktı da rom, votka, cin,Kin kusuyor üstüme, kin kusuyor Kızıl Çin.Zemahşer her sözünde “Çinliler kalleştir” de,Çinli ehli zulümdür, her Çinli’ye “leştir” de,“Vallahi şu hür dünya Çinlilerle eştir” de,Yeryüzünde gösterin, var mı bunlar gibi hin?Kin kusuyor üstüme, kin kusuyor Kızıl Çin.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü