Çin'in 2017 politikasına Ekim'de karar verilecek

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi önümüzdeki yılın yol haritasını belirlemek için Ekim sonunda genel kurul yapacak

Çin'in 2017 politikasına Ekim'de karar verilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çin'in en büyük siyasi danışma organı CPPCC, Ekim sonunda bir toplantı yapacak.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi (CPPCC ) başkanı Yu Zhengsheng , CPPCC Milli Komitesi Daimi Komitesi'nin 18. toplantısının takvimi ve gündemi  ile ilgili kararın verildiğini söyledi.

Toplantı 24 Ekim başlayacak. 18.Çin Komünist Partisi (CPC)'nin altıncı genel kurul toplantısında ülkenin önümüdeki yıl izleyeceği politika görüşülecek.

Temmuz ayında Çin ordusunda yapılacak büyük reformlara ordudan atılması beklenen Kara Kuvvetleri askerleri tarafından engel olunduğu iddia edilmişti. Çin ordusunda devrim niteliğinde reform girişimi hazırlığı yapıldığı ancak bu girişimin bir çok mercii tarafından öne sürülen engellere takıldığı açıklanmıştı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) bir açıklama yaparak orduda reformların engellendiğini açıklamıştı.

CPPCC, ÇKP liderliğinde çok partili işbirliğinin ve siyasi istişarelerin yapıldığı bir mekanizma olarak biliniyor. CPPCC de her yıl Mart ayında Pekin’de Çin Milli Halk Meclisi ile birlikte toplanıyor ve ‘’ikili toplantılar’’ olarak bilinen toplantılardan birini oluşturuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 12:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35