banner39

Çöpçülükten devlet başkanlığına

Dünyanın en büyük devletlerinden biri olan Rusya'nın şu an başında bulunan ismin ilk işinin çöpçülük olduğu ortaya çıktı

Asya 28.07.2011, 14:37 28.07.2011, 15:28
Çöpçülükten devlet başkanlığına

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in ilk resmi mesleğinin çöpçülük olduğu ortaya çıktı. Çeşitli meslek mensuplarına verilen 'devlet ödülü' töreninde konuşan Rusya lideri, kendisiyle ilgili bir sırrı da ilk kez açıkladı.

Kremlin Sarayı'nda düzenlenen ödül merasiminde konuşma yapan Medvedev "Benim çalışma kimlik belgemde ilk işim 'çöpçülük' diye kaydedilmiş. En son mesleğime ise şu anda Devlet Başkanlığı diye yazılmakta. Gerçi, üniversitede eğitim alırken çöpçülük yaptım. İşte o zaman bana çalışma kimlik belgesi verdiler" dedi.

Medvedev, törende aralarında öğretmen, gazeteci, akademisyen, çiftçi, işçi, din ve kültür yetkililerinin bulunduğu yaklaşık 40 kişiye devlet ödülü verdi.

Bu arada Medvedev, törendeki konuşmasında ülkedeki sivil toplum örgütlerine büyük önem verdiklerini aktardı. Rusya lideri, sivil toplum örgütlerine 1 milyar ruble (240 milyon dolar) ayırdıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?