Dünyanın en büyük mağarası turizme açılıyor

Vietnam'da 6 km uzunlukta ve 200 metre yükseklikteki Son Doong mağarası önümüzdeki yıldan itibaren sınırlı olarak ziyarete açılacak.

Dünyanın en büyük mağarası turizme açılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yirmi yıl önce keşfedilen dünyanın en büyük mağarası Son Doong, önümüzdeki yıl Şubat ve Ağustos ayları arasında ziyarete açılacak. Quang Binh bölgesindeki dev mağaraya ilk olarak yalnızca en fazla 8 kişiden oluşan küçük gruplar girebilecek. Turizm Dairesi Müdür Yardımcısı Nguyen Van Ky, deneme ziyaretlerinde turistlerin mağara çevresini olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini gözleyeceklerini söyledi.

Mağaraya ziyaretler Vietnam şirketi Oxalis tarafından düzenleniyor. Gelecek yılın tüm kontenjanının dolduğu, toplam 220 ziyaretçinin mağaraya girebileceği bildirildi. Bu yıl ilk olarak Ağustos ayında 8 kişilik bir turist grubu mağarayı gezebildi.

Son Doong, başkent Hanoi'ın 500 km güneyindeki milli park Phong Nha Ke Bang'da bulunuyor. Turizm Bürosunun verdiği bilgiye göre ziyaretçi grubu mağarada 17 km'lik bir mesafeyi yürüyerek geziyor. Gezi boyunca 3 gece mağara içinde geçiriliyor. Yedi gün süren tur 3 bin Dolar.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 11:36
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
melike
melike - 7 yıl Önce

çok güzel değil ama idare eder

banner39