banner39

Dünyanın en meşhur 'Neneleri'

Rusya’yı Eurovision’da yaşlı nineler grubu temsil edecek

Asya 09.03.2012, 13:46 09.03.2012, 13:48
Dünyanın en meşhur 'Neneleri'

Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de bu yıl düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması'nda Rusya'yı babuşkardan yani yaşlı ninelerden oluşan "Buranovskiye Babuşki" (Buranovalı Nineler) adlı grup temsil edecek.

8 YAŞLI KADIN

Rus Rossiya 1 televizyonu tarafından dün akşam canlı olarak yayınlanan 2012 Rusya Eurovision Şarkı Yarışması elemeleri sonrası Rusya'yı bu yıl Eurovision'da temsil edecek şarkı belli oldu. Bu yıl Bakü'de 22-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda Rusya'yı "Buranovskiye Babuşki" adı verilen ve 8 yaşlı kadından oluşan grup "Party for Everybody" şarkısıyla temsil edecek.

Udmurtya Cumhuriyetin'in Buranova köyünden olan ve isimlerini buradan alan yaşlı ninelerden ancak sadece 6 ninenin sahnede yer almasına izin verilecek.Nineler şarkıyı yöresel dilleri ile seslendirip, şarkının nakarat kısmını ise İngilizce söyleyecekler.

Buranovskiye Babuşki grubu aldığı oylar sayesinde 25 aday arasından Rusya'yı temsil etme hakkı kazanırken, daha önce iki defa Eurovisyonda sahne alan ve birde birincilik alan Dima Bilan,Tatu grubundan Yuliya Volkova ile söylediği düet şarkıyla ikinci, ayrıca Aida-Timati düeti ise üçüncülüğü elde etti.

Buranovskiye Babuşki grubu, daha önce 2010 yılındaki elemelere de katılmış, ancak elemeyi kazanamamıştı.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?