banner39

Düşen uçaktan yedi cesede ulaşıldı

Düşen Malezya uçağının enkazının bulunduğu yerdeki arama çalışmaları sırasında bulunan cesetlerin sayısı 7'ye yükseldi

Asya 30.12.2014, 13:11 30.12.2014, 14:25
Düşen uçaktan yedi cesede ulaşıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken pazar günü kaybolan AirAsia uçağı için sürdürülen arama çalışmaları sırasında bulunan cesetlerin sayısı 7'ye yükseldi.

Borneo Adası yakınlarında arama çalışmalarını sürdüren yetkililer, cesetlerden dördünün denizden çıkartıldığını ve helikopterle Surabaya şehrine getirildiği bilgisini verdi.

Uçaktaki yolcuların yakınları, Surabaya'daki arama kurtarma merkezine çağrılırken, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'nun Surabaya'da uçakta bulunanların yakınlarıyla buluşacağı duyuruldu.

Endonezya Arama ve Kurtarma Ajansı Başkanı Bambang Sulistyo da arama çalışmaları sırasında Java Denizi'nde bulunan nesnelerin yüzde 95 olasılıkla kayıp uçağa ait olduğunu belirtmişti. Bambang, görülen büyük nesnelerden oksijen tüpü, acil çıkış kapısı ve bir adet yatağın donanma gemisine alındığını, incelemeler için Surabaya'ya gönderileceğini açıkladı.

AirAsia'ya ait Airbus A320-200 tipi uçak, Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken pazar günü kaybolmuştu. Uçağın pilotu, kule ile son konuşmasında kötü hava koşulları nedeniyle rotasını değiştirmek için izin istemişti. Uçakta 7 mürettebatın yanı sıra 137 yetişkin, 17 çocuk ve bir de bebek bulunuyor. Büyük kısmı Endonezyalı olan yolcular arasında bir İngiltere, bir Malezya, bir Singapur ve üç de Güney Kore vatandaşı yer alıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?