banner39

Endonezya'da 'hacı Kardeşler' yürüyüşü

Endonezya'da bir araya gelerek 'Endonezya Hacı Kardeşler Topluluğu' adında bir STK kuran hacılar sağlık için yürüdü

Asya 08.04.2012, 17:45 08.04.2012, 17:45
Endonezya'da 'hacı Kardeşler' yürüyüşü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Endonezya'da hacıların kurduğu sivil toplum örgütü, sağlıklı bir hayat için yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe beyaz elbiseleri ile katılan Endonezyalılar ilginç görüntüler oluşturdu.

Endonezya, bugün ilginç bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Ülkenin güneyindeki Solo şehrinde Endonezya Hacı Kardeşler Topluluğu (IPHI), "Sağlık yürüyüşü" adı altında bir organizasyon düzenledi. Binlerce hacı ve gelecek yıllarda hacca gidecek Endonezyalı beyaz elbiseler ile yürüyüşe katıldı. Organizasyon sayesinde önümüzdeki hac döneminde kutsal topraklara gidecekler zorlu hac maratonuna hazırlandı. Hacılar da arkadaşları ile bir araya gelerek anılarını tazeleme fırsatı buldu.

Endonezya, her yıl hacca en fazla kişi gönderen ülke. Ayrıca hacda en kalabalık ülke olmalarına rağmen organizasyonlu davranmaları sayesinde herkesin takdir ve sevgisini kazanıyor.

Endonezya'da hac ve umre eğitimine çok önem veriliyor. Daha ilkokuldan başlayan eğitimler ile birlikte, hac dönemi yaklaşmadan önce binlerce hacı adayı uygulamalı eğitim ve alıştırma yapıyor.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?