banner39

Ermenistan ve Rusya'dan ortak askeri anlaşma

Rusya ve Ermenistan, 2016 yılı için ortak bir hava savunma sistemi kurulması konusunda anlaşma imzaladı

Asya 30.12.2015, 16:06 30.12.2015, 16:06
Ermenistan ve Rusya'dan ortak askeri anlaşma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya ve Ermenistan Savunma Bakanları geçen hafta Moskova’da bir araya gelerek, ortak bir bölgesel hava savunma sistemi oluşturmak anlaşması imzaladılar.

Ermeni diasporasının Asbarez haber ajansında yer alan habere göre, Moskova'daki görüşmeler sonrasında Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Ermeni mevkidaşı Seyran Ohanyan 2016 yılı için bir işbirliği planını imzaladıkları da bildirildi.

Benzer anlaşmalar Sergey Şoygu’nun Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan ve Azerbaycan Savunma Bakanları ile yaptığı toplantılarda da imzalandı. Şoygu’nın Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile kapalı kapılar ardında bir araya geldiği bildirildi.

Moskova’daki toplantılarda Bağımsız Devletler Topluluğu Savunma Bakanları Konseyinin 2016 yılında genel çalışma planını ve bir bölgesel hava savunma sisteminin oluşturulmasın tartışıldığı da bildirildi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Türk Hava Kuvvetlerinin Rus Su-24M uçağını düşürülmesine ilk olarak Rusya’dan yana tepki koyan Ermenistan tarafına teşekkür etti.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?