banner39

'Gelinden damada 1 helikopter'

Hindistan'da zengin siyasetçi aileleri arasında yapılan bir düğünde gelin tarafından damada helikopter hediye edildi.

Asya 05.03.2011, 15:13 05.03.2011, 15:13
'Gelinden damada 1 helikopter'

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi tarihinin en pahalı siyasetçiler arası düğünlerinden birine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Öyle ki, bu düğünde gelinin damada verdiği hediyeler arasında 1 helikopter de bulunuyor.

Hindistan hükümetini kuran Kongre Partisi mensubu Kanwar Singh Tanwar'ın oğlu Lalit Tanwar ve Delhi'nin etkili siyasetçilerinden Sukhbir Singh'in kızı Yogita Jaunapuria'nın düğünleri harcanan para ile şimdiden büyük ses getirdi.

Çok zengin olan iki ailenin çocuklarını evlendirmeleri Hindistan'da büyük bir siyasi güç birleşmesi olarak yorumlanırken, 1 hafta süren düğünde toplam 55 milyon dolar harcandığı tahmin ediliyor.

Bir haftada 4 düğün programı organize eden aileler hafta sonu yapılacak son programa Mumbai'deki Bollywood'dan onlarca sinema yıldızı ve sanatçı ve ülkenin önde gelen siyasetçilerini davet etti. Hindistan başbakanı Manmohan Singh'in de Delhi'de 5 yıldızlı bir otelde yapılacak program katılması bekleniyor.

Gelinin babası Sukhbir Singh damada gelin tarafından bir A Bell 429 helikopter hediye edildiğini doğrularken sade bir düğün yaptıklarını iddia etti.

Yerel medyada çıkan haberlere göre, geçen hafta yapılan ön programda davetlilere gümüş birküvi, özel takım elbise ve her kişiye 500'er dolar verildi. Bu programa 2 bin kişi katıldı. Damadın berberine ise 5 bin 500 dolar verildi.

Bu hafta sonu yapılacak son programda ise Delhi'deki bir 5 yıldızlı otelde davetlilere 100 çeşit yemek ikram edileceği ve birçok hediye verileceği bildirildi. Otelde düğünü yayınlamak için 12 dev ekran inşa edildi. Düğünün son programı pazar günü yapılacak.

Dünyada gösterişli düğünleri ile nam salan Hintliler ayrıca yastık altında tuttukları tonlarca altın merakıyla da biliniyor. Özellikle zengin aileler arasında yaygın olan şaşaalı düğünlerde gelin tarafının damada aldığı pahalı hediyeler de dikkat çekiyor.

Dünya genelinin aksine Hindistan'da hemen her düğünde gelin tarafı erkeğe göre daha çok masrafa giriyor.

 

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?