Güney Kore'de işkoliklere karşı ışıklar kapatılıyor

Seul Belediyesi'nde işkoliklerin akşamları çalışmayıp evine gitmesi için ışıklar akşam 7'de kapatılıyor

Güney Kore'de işkoliklere karşı ışıklar kapatılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güney Kore'nin başkenti Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, belediye memurlarının akşamları çalışmasını önlemek için ışıkları söndürdüğünü söyledi.

Güney Kore'de iş koliklik her geçen gün toplumda daha da büyük bir sorun haline gelirken, Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, söz konusu soruna kendince çözümler bulmaya çalışıyor. Seçildikten sonra belediye çalışanlarına akşamları ve hafta sonlarını çalışarak değil de aileleri ile beraber geçirmeleri için sık sık öğütlerde bulunduğunu söyleyen Başkan Park, bu konuda başarısız olduğunu söyledi. Çalışanların çok çalışmama konusunda kendi sözünü dinlemediğini aktaran Park, çıkardığı bir genelge ile çarşamba ve perşembe günleri belediyede ışıkları akşam saat 7'de söndürme kararı aldığını ifade etti.

Güney Kore'de özellikle akşamları çalışmanın artık bir toplumsal sorun olduğuna işaret eden Park, buna karşı çözüm üretmeye çalıştığını söyledi. Çok fazla çalışma sonucu aileye vakit ayırmamanın çok zararlı olduğuna dikkat çeken Park Won-soon, böyle bir çalışma temposunun verimi ters yönde etki ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 11:45
banner53
YORUM EKLE

banner39