banner39

Güney Kore'de taksici grevi

Güney Kore'de taksicilerin grevi, müşterileri zor durumda bıraktı

Asya 20.06.2012, 14:40 20.06.2012, 14:44
Güney Kore'de taksici grevi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Güney Kore'de taksicilerin grev yapması, müşterileri zor durumda bıraktı. Yetkililer, halkın daha çok mağdur olmaması için metro ve otobüs seferlerinin sayısını arttırdı.

Güney Kore'de son zamanlarda LPG fiyatlarında istikrarsızlığın yaşanması taksicileri çileden çıkardı. Taksiciler, bir gün ara ile işe çıkamayacaklarını duyurdu. Grevden daha önce haberdar olan yetkililer ise alarma geçti. Bakanlık, özellikle başkent Seul ve çevre bölgelerde metro ve otobüs seferlerinin sayısını arttırdı.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre tüm ülke genelinde 255 bin 581 ticari taksiden sadece 35 bini bugün işe çıktı. Ülke nüfusunun dörtte birinin çalıştığı başkent Seul'de ise 72 bin ticari araçtan sadece 8 bini greve katılmadı.

Öte yandan bugün öğle saatlerinde Seul Belediye binası önünde 20 bin kişilik bir gösteri düzenledi. Gösteride konuşan taksiciler federasyonu yetkilileri, her geçen gün taksicilerin yaşam şartlarının zorlaştığını ve yakıt fiyatlarındaki istikrarsızlıktan dolayı mağdur olduklarını belirtti. Konuşmacılar hükümetin bir an evvel LPG fiyatlarındaki istikrarsızlığı düzeltmelerini istedi.

 

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?