banner15

Haberin kaynağı ilk kez konuştu

Murat Karayılan'ın yakalandığı haberinin dayandırıldığı İranlı yetkili Alaaddin Burucedi, "Ben haberleri Türk medyasından duydum" dedi.

Haberin kaynağı ilk kez konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

'Karayılan yakalandı' iddiasını duyuran İranlı yetkili Alaaddin Burucedi, İHA'ya konuştu. İddiaları yalanlayan Burucedi 'Ben haberleri Türk medyasından duydum. Doğru ve resmi detaylara sahip olduğumuz zaman paylaşacağız" dedi.

İran Meclisi Dış Siyaset ve Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucedi, PKK liderlerinden Murat Karayılan'ın yakalandığını söylemediğini, PKK'nın 2 numaralı isminin yakalandığını söylediğini belirtti.

Murat Karayılan'ın yakalandığı ve kaynağının da kendisine dayandırıldığı haberlerinin ardından, İHA'nın aberine göre Alaaddin Burucerdi, bu iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Burucerdi, "Basında çıkan haberlere göre, tutuklandığını söylediğim kişi PKK'nın iki numaralı ismiydi ve ilgili kaynakların bu haberi doğrulaması gerektiğini vurguladım. Bu sabah söylediklerim, Türk basınında çıkan haberleri doğrulamıyordu" dedi.

Burucerdi ayrıca, "İran ve Türkiye'deki kamuoyu bu konuda çok hassas. Çıkan haberler iki milletin de terörist gruplara ne kadar nefret duyduğunu gösteriyor. Bu grubun terör faaliyetlerinin en kısa sürede sona ereceğini umuyoruz" dedi.

İHA muhabirinin, "Karayılan'ın yakalandığını konusunda bir bilginiz yok mu?" sorusunu cevaplayan Burucerdi, "Hayır yok. Gerçekte bu haberler İran-Türkiyedoğalgazboru hattına düzenlenen saldırının ardından yayılmaya başladı. Bu gibi haberlere hızlı yayılıyor ve kamuoyu da bu tip haberlere hassasiyet gösteriyor. Ben haberleri Türk medyasından duydum. Doğru ve resmi detaylara sahip olduğumuz zaman bunları paylaşacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 09:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35