Hayalet şehre dönüşen Vuhan'da yataklar yeni koronavirüslüleri almaya hazır

Koronavirüs salgını sonrası bölgeden gelen fotoğraflar Vuhan ve çevresindeki şehirlerin insanlık tarihinin en büyük karantina alanına dönüşümünü gösterdi, daha sonra bu "kabus" un sonunu bekleyen gerçek bir hayalet kasabaya dönüştü.

Hayalet şehre dönüşen Vuhan'da yataklar yeni koronavirüslüleri almaya hazır

Koronavirüs salgınının ilk çıktığı yer olan Çin'in Vuhan'da sokaklar bomboş, trafikteki araç sayısı sıfır.. Virüsün hayalet şehre dönüştürdüğü Vuhan'da koronavirüs ile enfekte olan insanları almaya hazır yüzlerce yatak hazır durumda bekliyor.

4 Ocak Salı günü (bugün) yayınlanan resimlerde, salgına maruz kalan binlerce insanı barındırmak amacıyla yataklar hazırlandı. Hastaneye sevkedilecek virüs bulaşmış yüzlerce insan bir sergi salonunda bekletiliyor.

Vuhan şehir yönetimi koronavirüse bulaşan ve hastalığın ilk evresinde olanların bakımı için 1 spor merkezi ve 1 sergi merkezi dahil olmak üzere 3 yeri hastaneye dönüştürmeyi planladığını açıkladı.

Çin hükümeti Salı günü, merkezi Hubei eyaletindeki koronavirüs enfeksiyonu sonucu 64 yeni ölümün kaydedildiğini ve toplam sayının 3 Şubat'ın sonu itibariyle 425'e ulaştığını duyurdu.

Hayalet kasaba

Öte yandan medyaya yansıyan son fotoğraflarda boş sokaklar, ıssız dükkanlar ile 11 milyonluk Vuhan şehrinin salgından ne kadar çok etkilendiğinin ispatı oldu.

Khobi Eyaleti'nin merkezinde eğitim gören ve yaşayan Mısırlı bir doktora öğrencisi terkedilmiş şehirdeki durumu anlattı.

Kentteki mevcut duruma göre, Çin Merkez Tarım Üniversitesi'ndeki meslektaşlarını ve "ev hapsi" olarak nitelendiren araştırmacının açıklamasına göre, hareket herkes için yasaklandı.

"Yetkililer tecrit fikrini takip ettiler. Etkilenen karakollar tecrit edildi, böylece işler daha iyi olacak. Şimdi herkes evine mecbur ve onu sadece temel ihtiyaçları satın almak için terk ediyor."

Resimler, Vuhan ve çevresindeki şehirlerin insanlık tarihinin en büyük karantina alanına dönüşümünü gösterdi, daha sonra bu "kabus" un sonunu bekleyen gerçek bir hayalet kasabaya dönüştü.

Kaynak: Sky News Arabistan, www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 12:17
banner53
YORUM EKLE

banner39