Hindistan 6 öğrenciyi yurttan kovdu

Hindistan'da 4'ü Keşmirli 6 öğrenci daha üniversite yurdundan atıldı, geçtiğimiz hafta da 67 Keşmirli üniversite öğrencisi kriket maçında Pakistan takımını destekledikleri gerekçesiyle okuldan uzaklaştırılmıştı

Hindistan 6 öğrenciyi yurttan kovdu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Hindistan'da 4'ü Keşmirli 6 öğrencinin daha üniversiteden uzaklaştırıldığı bildirildi. Hindistan'da geçtiğimiz hafta, Pakistan ve Hindistan milli takımları arasında yapılan kriket maçında Pakistan takımını destekledikleri gerekeçesiyle 67 Keşmirli üniversite öğrencisi okuldan uzaklaştırılmıştı.

Pakistan'daki haber kaynaklarından gelen bilgilere göre, Hindistan'da geçen hafta üniversiteden uzaklaştırılan 67 Keşmirli öğrencisin ardından 6 öğrencinin de üniversite yurundan uzaklaştırıldığı ifade edildi.

Üniversite yurdundan uzaklaştırılan 6 öğrenciden 4'ünün Keşmirli olduğu belirtiliyor. Öğrencilerin, geçen haftaki maçtan sonra üniversite yurdunda olay çıkardıkları iddia edildi. Yurttan uzaklaştırılan öğrencilerin Uttar Pradesh Üniversitesi'nin öğrencileri oldukları belirtiliyor. 

Keşmirli öğrencilerin, Hindistanlı okul arkadaşları tarafından da baskı altına alındıkları gelen bilgiler arasında. Pakistan takımını destekledikleri için okuldan uzaklaştırılan 67 öğrencinin, maç sonrası okul yurdundaki odalarına hapsedildikleri, okuldaki diğer öğrenciler tarafından tartasklandıkları ve tehdit edildikleri belirtiliyor.

Hindistan'daki Keşmirli üniversite öğrencilerinin durumu Pakistan tarafından yakından takip ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 12:08
banner53
YORUM EKLE

banner39