banner39

Hindistan askeri 2 Keşmirliyi öldürdü

Hindistan işgali altında bulunan Keşmir'de 2 Keşmirli Müslüman Hindistan polisi tarafından öldürüldü

Asya 14.02.2014, 14:26 14.02.2014, 14:26
Hindistan askeri 2 Keşmirliyi öldürdü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Keşmir'in Sofyan bölgesinde 2 Müslüman genç Hindistan askeri tarafından vurularak öldürüldü. Hindistan askerleri Keşmir'e yönelik yeni bir saldırı başlattı.

Keşmirli gençlerin, Sofyan'ın Pinjora bölgesindeki kuşatma sırasında vuruldukları belirtiliyor. Öldürülen gençlerin isimlerinin Şebir Guccar ve İrşad Ahmed olduğu açıklandı. Bölgeyi işgal eden Hindistan askerlerinin bölgedeki sivil halka yönelik aşırı şiddet uyguladığı belirtiliyor.

İşgali protesto eden ve özgürlük yanlısı sloganlar atan Keşmirlilere biber gazı ve silahlarla müdahale eden Hindistan askeri birçok Keşmirli'nin de yaralanmasına sebep oldu. 

Diğer taraftan, Baramula, Kupvara, İslamabad, Srinagar ve Keşmir çevresinde bulunan bölgelerde birçok doktor ve sağlık personeli, kadın sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen taciz ve saldırıları protesto etmek için bir araya geldi. 

Avami İttihad Partisi başkanı ve Keşmir Meclisi bağımsız üyesi Abdurraşid, Keşmir sorununun çözümü için Keşmir Meclisinde bulunan Hürriyet ve Birleşik Cihad Konseyi liderlerinin aktif rol alması için çağrıda bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?