Hindistan, Pakistan sınırında sivilleri vurdu: 11 ölü

Hindistan'dan yapılan top atışı Keşmir'in Pakistan'a ait bölgesinde 11 sivilin ölümüne neden oldu

Asya 23.11.2016, 13:39 25.11.2016, 10:42
Hindistan, Pakistan sınırında sivilleri vurdu: 11 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Keşmir'in Pakistan tarafında, Hindistan tarafından yapılan top atışına hedef olan yolcu otobüsü ile bir evde toplam 11 kişi öldü.

Polis yetkililerden Vahid Han yaptığı açıklamada, Keşmir'in Pakistan tarafındaki Neelum Vadisi'nde top mermisinin isabet ettiği yolcu otobüsünde 9, Nakyal bölgesinde de havan topunun düştüğü bir evde 2 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ayrıca Han, Pakistan askerlerinin Hindistan tarafından yapılan saldırılara karşılık verdiğini ve hedefleri vurmaya başladığını söyledi.

Öte yandan Hindistan ordusu ise, Pakistan'ın ateşkes kararını ihlal ederek açtığı ateşe karşılık verdiği açıklamasında bulundu.

Hindistan ordu sözcüsü Rajesh Kalia, bu sabah yaptığı açıklamada dün Keşmir'de öldürülen 3 Hint askerinin intikamının "en ağır şekilde" alınacağını söylemişti.

Geçen haftalarda ateşkesin Hindistan tarafından ihlal edilmesi sonucu 25 sivil hayatını kaybetmiş, 103 kişi yaralanmıştı.

Yorumlar (1)
Nilay Küçükoğlu 7 yıl önce
3 Hint askerinin karşılığı otobüste yolculuk yapan 9 kişi ve evinde oturan 2 kişi...silahsız halk yani...Hayır bütün olanların, şiddetin, nedeni, dozu, şekli, hedef kitlesi vs...neye hizmet ediyor...Keşmir sorununu nasıl çözer. Amaç Keşmirlilerin haklarını savunanları bile sindirmek mi...Ey Hindistan bu nasıl bir insanlık, nasıl ruhanilik, nasıl maneviyat vs...Keşmirli anlatacak bir gün kendi insaniyetlerini dünyaya, şüphesiz...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?