banner39

Hindistan tehdit mesajı getiren güvercinin kanadını kesti

Hindistan'ın Pencap eyaletinde Sınır Muhafızları'nın üzerinde Başbakan Narendra Modi'ye yönelik tehdit mesajı taşıyan ve Pakistan'dan gönderildiği sanılan bir güvercini yakalamasının ardından hayvanın ülkesine geri dönmemesi için kanatlarının kesildiği açıklandı.

Asya 14.10.2016, 14:44 14.10.2016, 14:47
Hindistan tehdit mesajı getiren güvercinin kanadını kesti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pencap eyaletine bağlı Narot Jaimal Singh Karakolu'nda görevli sınır muhafızları, 2 Ekim tarihinde ayak bileğinde bir kağıt bulunan bir güvercini yakalamıştı. Kağıtta, Hindistan Başbakanı'na hitaben "Modi, bizi 1971'deki aynı insanlar zannetme. Artık her çocuk Hindistan'la savaşmaya hazır" yazılı olduğu görülmüştü.

Sputnik'in haberine göre, yıllardır sınır gerilimi yaşanan Paskitan'dan gönderildiği sanılan güvercini o günden beri bir kafeste tutan emniyet teşkilatına bağlı ismi açıklanmayan bir polis görevlisi, güvercinin kanatlarının kesilmesine karar verildiğini belirtti.

Görevli bu kararın güvercinin Pakjistan'a geri dönerek casusluk ve haber taşıma hizmetine devam etmemesini sağlamak için alındığını açıkladı.

banner53
Yorumlar (1)
Nilay Küçükoğlu 4 yıl önce
Tamam işte Keşmir sorunu çözülmüş, Modi rahat, Hindular rahat, güvercine cezası verilmiş. Tüm Hindular bu gece rahat uyusunlar...Belki rüyalarında "her çocuk Hindistan'la savaşmaya hazır"ın niçinlerine nedenlerine ilişkin bir şeyler görürler.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü