banner39

Hindistan yurtdışından gelenlerin ellerine damga vurmaya hazırlanıyor

Karantinaya direnen pek çok insanla mücadele için Hindistan hükümeti, ev karantinasını uygulamak için insanları damgalamaya ve cezalandırmaya hazırlanıyor

Asya 19.03.2020, 12:11 23.03.2020, 11:47
Hindistan yurtdışından gelenlerin ellerine damga vurmaya hazırlanıyor

Hindistan'da Covid-19 endişeleri arttıkça, yurt dışından gelenler damgalanmaya başlandı.
 
Hindistan hükümeti, halkı korumak korumak için gerekli olan, zorunlu 14 günlük ev karantinasından kaçan insanları takip etmeyi ve cezalandırılmasını kolaylaştırmak için, ülkeye yurtdışından gelen enfekte olmuş kişilerin ve hiçbir semptom göstermeyenlerin bile ellerine silinmez mürekkeple damgalamayı düşünüyor.

Hastaneler yetmez evde karantina kaçınılmaz

All India Tıp Bilimleri Enstitüsü (AIIMS) yöneticisi, “Karantinaya direnen pek çok insanla mücadele için hükümet, ev karantinasını uygulamak için insanları damgalamaya ve cezalandırmaya hazırlanıyor. İnsanlar sosyal açıdan daha sorumlu olmalı, ancak birçok insan kaçıyor. Toplumu enfeksiyondan korumayı sağlamanın yollarını bulmalıyız, ”diyor. “Hastaneler taşıyor, hastalar için yataklara ihtiyacımız var. Sayılar arttıkça, şüpheli vakalar için hastane yataklarını kullanamayız. Evde karantina gerekli ”dedi.

AIIMS ve Safdarjung dahil olmak üzere hastaneler, seçmeli ameliyatları iptal ettiler ve bu kişilerden mümkünse üç hafta sonra enfeksiyona maruz kalma riskini azaltmaları için ayakta tedavi departmanındaki randevuları yeniden düzenlemelerini istediler.

Karantinaya girmeyenler enfeksiyon kontrolünün önünde büyük engel

İsmini vermek istemeyen bir kıdemli bir halk sağlığı uzmanı, “Tarama ve karantinaya alınmaya direnen insanlar enfeksiyon kontrolünde büyük bir engel haline geldi. Enfeksiyonun hemen hemen tüm ülkelere yayılmasıyla hükümet, enfeksiyonu durdurmak için ev karantinasını zorunlu kılmak zorunda kalacak, ”diyor.

Maharashtra, Hindistan'ın en kötü etkilenen eyaletidir ve Hindistan'ın Covid-19 vakalarının yaklaşık dörtte birini oluşturmaktadır.

Kaynak: hindustantimes, www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?