banner39

Hindistan'da Keşmirli öğrencilere saldırılar sürüyor

Hindistan'da bir üniversitede okuyan üç Keşmirli öğrenci darp edildikten sonra Pakistan aleyhine slogan atmaları yönünde zorlandı. Mart ayının başında da 67 Keşmirli öğrenci Pakistan lehine slogan attıkları gerekçesiyle okuldan uzaklaştırılmışlardı

Asya 05.05.2014, 13:45 05.05.2014, 14:01
Hindistan'da Keşmirli öğrencilere saldırılar sürüyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Hindistan'da Keşmirli ünviersite öğrencilerine yönelik baskı ve şiddet devam ediyor. Mart ayı başında yaşanan olaylardan sonra şimdi de, üç Keşmirli öğrencinin kaldıkları yurt basıldı ve öğrenciler darp edildi.

Hindsitan'ın Noida kentinde yüz Keşmirli öğrencinin kaldığı yurt basıldı. Yurda zorla giren kalabalık grup, öğrencileri darp ettikten sonra arkadaşlarının içerisinde Pakistan aleyhine slogan atmaya zorladı. Öğrenciler yurdu basanların alkollü olduklarını belirtiyor.

Olaydan sonra çantalarını toplayan yüz kadar Keşmirli öğrenci yurdun kapısına çıkarak kendilerine yardım edilmesi çağrısında bulundu. Öğrenciler kaldıkları yurtta kendilerini güvende hissetmediklerini ifade edip üniversite yönetiminin kendilerine yardım etmesini istedi. 

Olaylarla ilgili açıklama yapan, Uluslararası Noida Üniversitesi Rektör Yardımcısı Utkarsh Chandra, öğrencilerin olaydan sonra başka bir yurda nakledildiğini duyurdu. 

Olay gecesi yaşananlarla ilgili konuşan öğrencilerden biri, saldırganların yurda gelmesinden hemen sonra güvenlik güçlerine haber verdiklerini ancak polisin zamanında gelmediğini söyledi.

Mart ayının başında da benzer olaylar yaşanmıştı. Hindistanla Pakistan takımları arasında oynanan kriket maçını Pakistan takımının kazanmasının ardından sevinç gösterileri yapan 67 Keşmirli öğrenci üniversiteden uzaklaştırma cezası almıştı. Daha sonra öğrencilerin başka öğrenciler tarafından saldırıya uğradığı ve darp edildikleri bildirilmişti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?