banner15

Hint askerinden Pakistan'a saldırı; yedi ölü...

Hint askerlerinin Pakistan sınırında son birkaç gündür düzenlediği saldırılarda şu ana kadar yedi kişi öldü, 26 kişi yaralandı

Hint askerinden Pakistan'a saldırı; yedi ölü...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan’ın Hindistan ile sınır bölgelerinde, Hint askerlerinin son birkaç günde ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda şu ana kadar sivil olduklarını bildirilen yedi kişinin öldüğü, 26 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Ordu sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada, şu saatlerde Pencap eyaletinin Hindistan sınırındaki Pasrur ve Şakargarh bölgelerinde, Hint askerlerinin ağır silahlar ve havan topları ile düzenlediği saldırılarda 2 sivilin yaralandığı, Pakistan sınır kuvvetlerinin karşılık vermesi ile çatışmanın devam ettiği belirtildi.

Sialkot şehrine bağlı Çarva, Harpal, Pasrur ve Şakargarh bölgelerine düzenlenen saldırılarda çok sayıda evlerinde tahrip olduğu kaydedildi.

İslamabad’da meclis binası önünde hükümet karşıtı gösterilerini sürdüren Pakistan Halk Hareketi Lideri Tahir-ul Kadri, Başbakan Navaz Şerif’i sınırdaki saldırılara sessiz kaldığını öne sürerek Şerif’i eleştirdi.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif’in Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Danışmanı Sertaç Aziz yaptığı açıklamada, Pakistan’ın sınır ihlallerine tahammüllü davrandığını belirterek, Hindistan'ı ateşkese çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 10:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35