banner15

Hint askerlerinin pelet silahı hayat karartıyor

Hindistan işgali altında bulunan Keşmir'de Hint askerlerinin kullandığı havalı silah pelet yaralanmaları bölgedeki sivil halkın tüm geleceğini değiştirmeye devam ediyor

Hint askerlerinin pelet silahı hayat karartıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Keşmir’de geçtiğimiz ay ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasındaki gösterilerde Hindistan işgal güçlerinin kullandığı silahlar insanlar üzerinde ciddi kalıcı hasarlar bırakıyor.

Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı günün ertesi günü olan 17 Temmuz 2016’da arkadaşları ile bir çay bahçesinde oturan 24 yaşındaki Deniş Recep isimli Keşmirli, Hint askerlerinin silahından çıkan saçmayla gözlerini kaybetti.

X-Ray cihazında görüntülenen DenişRecep'in fotoğrafında gözleri de dahil 100'den fazla saçma yarası tespit edildi.

El Cezire’nin görüştüğü Deniş Recep, 17 Temmuz 2016’dan bu yana göremiyor. Şu ana kadar yapılan tedaviler de sonuç vermedi.

Deniş, daha önce bir firmada pazarlamacıyken şimdi gözleri görmediği için çalışamıyor.

Recep’e 10 metre yakın bir mesafeden ateş açıldığı ve saçma fırlatan bir silah kullanıldığı belirtiliyor.

Keşmir’de geçtiğimiz aylarda uzun süre devam eden sokağa çıkma yasağı sırasında yüzlerce insan Hint güçlerinin saldırısı sonucu sakat kaldı, gözlerini kaybetti. Çok sayıda kişi ise hayatını kaybetti.

Hint güçlerinin kullandığı saçma tabancasının çok kısa sürede ve yüksek hızda 500 saçma fırlattığı kaydedilirken doktorlar sözkonusu silahtan atılan sadece bir parça saçmanın bile gözlerde ciddi hasar oluşturacağını kaydediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 16:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48