banner39

Hong Kong'da molotoflu eylem, gözaltılar var

Polise molotofkokteyli atan dört kişi gözaltına alındı, olayda yaralanan olmadı.

Asya 08.06.2019, 17:20
Hong Kong'da molotoflu eylem, gözaltılar var

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis,  emniyet güçlerini hedef aldığı sanılan 2 molotofkokteyli ile saldırıyla ilişkili  4 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. 

Hong Konglu yetkililer, bir polis aracı ve bir polis merkezi  yakınlarına dün atılan molotofkokteylilerle bağlantılı olarak yaşları 22 ila 60  olan 4 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Polisin, yaklaşık 12 saat arayla meydana gelen saldırılarla ilgili  daha fazla kişiyi gözaltına alabileceği ifade edildi.

Dün erken saatlerde bir kişi, devriye gezen bir polis aracına  molotofkokteyli fırlatarak kaçmıştı.

Diğer yandan dün öğleden sonra bir kişi, bir polis karakolunun  duvarına molotofkokteyli atmıştı. Yere düşen molotofkokteyli patlayarak alev  almıştı.

Herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı her iki saldırıda da olay  yerinde benzer aracın tespit edildiği bildirildi.

Hong Kong'da yarın, iade yasasında, şüphelilerin yargılanmak üzere  Çin'e gönderilmesine izin verecek şekilde değişiklik yapılmasına ilişkin tasarı  karşıtı geniş çaplı bir gösteri düzenlenmesi bekleniyor.

Söz konusu saldırıların, iade yasası için önerilen değişikliği  protesto amaçlı olup olmadığı henüz bilinmezken, polise, gösteriler sırasında  daha dikkatli ve ihtiyatlı olmaları talimatı verildi.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?