banner15

İki eski İngiliz sömürgesi Güney Kıbrıs'ta buluşuyor

Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind’in, bugünden itibaren Güney Kıbrıs’a üç günlük resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

İki eski İngiliz sömürgesi Güney Kıbrıs'ta buluşuyor

Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind, yarın sabah, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis tarafından kabul edilecek.

Simerini gazetesinde yer alan habere göre Kovind ile Anastasiadis ilk önce baş başa görüşecek, ardından da iki ülke heyetleri arasındaki görüşmeye geçilecek. 

Görüşmelerin tamamlanmasının ardından ise Kovind ve Anastasiadis’in basına açıklamalarda bulunacağını yazan gazete Anastasiadis’in yarın akşam Hindistan Cumhurbaşkanı onuruna yemek vereceğini de belirtti.

Habere göre Kıbrıs’taki Hindistan Yüksek Komiseri R.K Raghavan, Kovind’in ziyareti nedeniyle Rum Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu ziyaretin, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmesinin beklendiğini ifade etti. İki ülkenin, birbirinden öğreneceği çok şeyin olduğunu ifade eden Raghavan, iki ülkenin geçmişine ilişkin benzerliğe atıfta bulunarak, iki ülkenin İngiliz egemenliğinden bağımsızlığını kazandığını belirtti.

Kaynak: Kıbrıs Postası

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48