İran yeni bir İHA ürettiğini duyurdu

İran, en az 3 kilogram ağırlık taşıyabilen ve daha güçlü manevralara sahip yeni bir İHA ürettiğini duyurdu

İran yeni bir İHA ürettiğini duyurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran, 3 kilo ağırlık taşıyabilen, manevra gücü yüksek, yeni insansız hava aracı (İHA) ürettiğini açıkladı.

Proje müdürü Hasan Akbari, ürettikleri yerli İHA'ların görüntü almasının yanı sıra 3 kilo ağırlığında yük taşıyabildiğini, uzaktan kumanda edilecek aracın savaşlarda yüksek kabiliyete sahip olduğunu bildirdi.

Akbari, İran'ın yarı resmi Mehr Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada ürettikleri yeni İHA'da ayrı bir elektromotor kullanarak aracın dengesinin korunduğunu anlattı.

Hasan Akbari, bu motor sayesinde en az hata ve yüksek manevra gücü ile yükselebilen İHA'nın hız alırken gövdede meydana gelen baskının azaldığını bildirdi. Ayrı elektro motorun İHA'nın manevra yeteneğini yükselterek dengesinin korunmasına yardımcı olduğu ifade edildi.

Kanatlarının yüzey uzunluğu 170 santim olduğu belirtilen İHA'nın motor ağırlığının gövdenin alt bölümünde yayıldığını açıklayan Ekberi, bundan dolayı irtifa alma anında motorun gücünün gövdeye dağılacağını bildirdi. Ekberi, 3 kilo yük taşıyabilecek kapasitedeki yeni İHA'nın savaş ve tarım bölgelerinin görüntülerini almak ve durum tespiti kabiliyeti olduğunu sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 12:56
banner53
YORUM EKLE

banner39