İslam ülkeleri BM'yi 15'e katladı

İslam ülkelerinin bir yılda yaptığı yardımlar Birleşmiş Milletler'in yaptıklarından 15 kat daha fazla...

İslam ülkeleri BM'yi 15'e katladı

Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi İslam Ekonomisi Merkezi Direktörü Prof. Dr. Muhammed Aslam Hanif, "İslam dünyasını yıllık olarak yaptığı yardımlar Birleşmiş Milletler (BM) uluslararası yardım paketinden yaklaşık 15 kat daha fazla" dedi.

9. Uluslararası İslami Ekonomi ve Finans Konferansı'nın (ICIEF) ikinci gününün açılış panelinde konuşan Haneef, İslam dünyasının yardımlaşmaya büyük önem verdiğini belirterek, "İslam dünyasını yıllık olarak yaptığı yardımlar BM uluslararası yardım paketinden yaklaşık 15 kat daha fazla. İslami yardım kuruluşları, sivil toplum örgütleri tarafından yapılan yardımlar ve zekat müessesi toplamda çok yüksek bir finansal yardıma eşdeğer. Fakat malesef bu yardımların çoğu kayıtlı değil. İslam dünyasında finansal yardımların daha düzenli ve organize yapılması tüm taraflara büyük katkı sağlar" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Haber

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 08:14
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 7 yıl Önce

Buralara varmi?Buralara halklardan baska yardim eden TURKIYE den baska yer duymadim.Korfez ulkeleri ettikleri yardimlarin nereye gidecegini iyi bilir.Darbecilere verir,ilerde basini agritacaklara zirnik koklatmaz.Iransa sadece mezhebine,kendine yakin olanlara.Yalansa deyinde duzeltek agalar

banner39