banner15

İsrail'i boykot eden Tunus'a ceza

İsrail'i boykot ederek tenis maçına oyuncusunu çıkarmayan Tunus, Uluslarası Tenis Federayonu tarafından 2014 Davis Cup turnuvasından men edildi

İsrail'i boykot eden Tunus'a ceza

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunuslu Tenis Federasyonu, geçtiğimiz ay, kendi oyuncularına İsrailli oyuncularla oynamamaları konusunda tavsiyede bulununca Uluslararası Tenis Federasyonu'ndan beklenmedik bir ceza geldi. Tunus, bu tutumu nedeniyle 2014 Davis Cup elemelerinden men edildi. 

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te geçen ay düzenlenen "Taşkent Callenger" turnuvasında Tunuslu Malik Ceziri ile İsrailli Amir Weintraub'un karşılaşması bekleniyordu. Ceziri, tavsiyeler üzerine İsrailli oyuncuyla karşılaşmayacağını açıkladı. Bunun üzerine Uluslararası Tenis Federasyonu (UTF) Tunus'un 2014 Davis Cup tenis elemelerine alınmamasına karar verdi.

Konuyla ilgili bir açıklamada yapan UTF Başkanı Francesco Ricci Bitti, Tunus Tenis Federasyonu'nu konuyla ilgili olarak uyardıklarını bu tür davranışlara müsamaha gösterilemeyeceğini belirttiklerini söyledi.

Tunus, Davis Cup 2014 elemelerine Afrika bölgesinde üçüncü gruptan katılacaktı.

Özbekistan'da geçtiğimiz ay oynan tenis turnuvalarında Tunuslu oyuncu ile İsrailli oyuncu rakip olunca, Tunuslu yetkililer devreye girerek maçın iptal edilmesini sağlamıştı.Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 17:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48