banner39

Japonya depremi interneti salladı

Dünyanın felaketlere karşı en hazırlıklı ülkesi olarak adlandırılan Japonya'da yaşanan 8.9'luk deprem felaketi internet dünyasının sallanmasına neden oldu.

Asya 11.03.2011, 14:36 11.03.2011, 14:36
Japonya depremi interneti salladı

Bu sabah saatlerinde Japonya'da yaşanan deprem felaketi kısa sürede tüm dünya gündemine düştü. 8.9 büyüklüğündeki deprem şimdiye kadar kaydedilen en güçlü 15 depremden biri oldu. Shiftdelete'in haberine göre, 4 metreyi bulan tsunamilerle birlikte ülkenin kıyı kesimlerini yaşanamaz hale getiren felaket aynı zamanda internetinde en önemli gündemlerinden biri oldu.

Sadece 30 dakika içerisinde Twitter'daki Tokyo ve depremle ilgili tweetleri rekor seviyeye ulaştı. Twitteer'a yollanan mesaj sayısını gösteren Tweet-o-meter'a göre Japonya deprem felaketiyle ilgili dakikada 1.500'ü aşkın tweet paylaşılıyor.

Dünyanın felaketlere karşı en hazırlıklı olan devleti olarak bilinen Japonya'da nükleer santrallerde sorun yaşanmazken, tüm Pasifik Okyanusu'na sınır ülkelerde tsunami alarmları sürüyor.

Sosyal ağlarda, paylaşım rekorları kıran tsunami videolarının izlenme sayısı ise milyonları buldu. Yoğun ilgi üzerine YouTube ana sayfasında yayınladığı özel bir mesajla, Japonya depremiyle ilgili canlı yayınlara link vermeye başladı. Japonya'da telefon hatları çöktüğü için tüm dünya yaşanan gelişmeleri internet ve sosyal ağlar üzerinden öğreniyor.

Bugünün parlayan yıldızı ise YouTube'un verdiği referans sayesinde Al Jazeera TV oldu. Ünlü video paylaşım ağı canlı yayın bağlantısıyla  Al Jazeera'in site üzerindeki sayfasına yönlendirme yapıyor.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?