banner39

Japonya'da İslam Sanatları Sergisi

Japonya'da bir üniversitede İslam Eserleri Sergisi açıldı. 25 tablonun görücüye çıktığı sergiye ilgi yoğun

Asya 10.06.2014, 18:01 10.06.2014, 18:01
Japonya'da İslam Sanatları Sergisi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Japonya'da bulunan Umman Vakfı, Kyoto kentinde bulunan Doshisha Üniversitesiyle ortak bir sergi açtı. Sergide İslam sanatları eserleri görücüye çıktı.

Japonya'da açılan "Umman'dan İslamın mesajı" isimli sergiye ilginin oldukça yoğun olduğu gözlendi. Japonya'daki Monotezim Merkezi'nin başkanı Profesör Katashiro Kohara, serginin İslam'daki hoşgörü mesajını insanlara ulaştırdığını söyledi.

Kohara, "Japon halkı yeni bilgileri öğrenmeye açık bir toplumdur. Bu sergi, Japonların, İslamiyetin temelini öğrenmeleri ve Umman'ın bize getirdiği hoşgörü mesajını almaları için iyi bir fırsattır" dedi.

Japonya'nın birçok yerinden ziyaretçileri çeken sergide İslam'daki hoşgörü ve uyumu yansıtan 25 adet tablo sergileniyor.

Doshisha Üniversitesi Teoloji Bölümü Profesörlerinden Junia Shinohi sergi için, "Japonların İslami anlamaları ve Umman hakkında bilgi edinmeleri adına çok önemli bir etkinliktir" ifadelerini kullandı.

Sergiyi düzenleyen Dr. Muhammed bin Said Maamari, "Bizim yapabileceğimiz en iyi şey, Ademoğluna barış ve iyi niyet mesajlamrı vermektir" dedi.banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?