banner15

Kaddafi'nin kızı Hana yaşıyor

Kaddafi'nin 1986'da ABD bombardımanında öldüğü bildirilen üvey kızı Hana'nın yaşadığı iddia edildi

Kaddafi'nin kızı Hana yaşıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiliz Sky haber kanalı, Muammer Kaddafi'nin 1986'da ABD bombardımanında öldüğü bildirilen üvey kızı Hana'nın yaşadığını iddia etti.

Haberde, Gassem Baruni isimli Libyalı bir doktor, Hana'nın Trablus'ta kendisinin de çalıştığı hastanede cerrah olduğunu ve en son 19 Ağustos'ta hastanede bulunduğunu söyledi.

Sky kanalı, Libyalı muhalifler geçen hafta Kaddafi'nin Trablus'taki evine girdiğinde, Hana'nın pasaportunu bulduklarını da bildirdi.

Haber kanalı, Hana'nın yıllarca süren şüpheli ölüm iddialarına karşın, Muammer Kaddafi'nin oğlu Mutassım Kaddafi'nin Hana'nın ölümünün doğru olduğunda ısrarcı olduğunu anımsattı. Haberde ayrıca, Mutassım Kaddafi'nin eski kız arkadaşının Sunday Telegraph gazetesine verdiği demeçte, 1988'deki Lockerbie katliamının Hana'nın öldürülmesinin öcünü almak için yapıldığını söylediği vurgulandı.

Sky, Hana'nın birkaç yıl önce Güney Afrika'nın eski Devlet Başkanı Nelson Mandela ile yan yana çekilen bir fotoğrafını da yayımladı.

İrlanda'da çıkan Irish Times gazetesi geçen hafta, "Hana Kaddafi'nin hayatta olduğunu ve Trablus'ta doktorluk yaptığını kanıtlar görünen yeni belgeler ele geçirdiklerini" bildirmişti.

Muammer Kaddafi, üvey kızının 4 yaşında Bab-el Aziz'e düzenlenen bombardımanda hayatını kaybettiğini öne sürse de bu iddianın gerçeği yansıtmadığına dair tartışmalar sıkça gündeme geliyordu.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2011, 13:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35