banner15

'Kalaşnikof'ların yeni pazarı Asya-Pasifik

Rus menşeli Kalaşnikofun üretici firması, önümüzdeki yıl sivil kullanımlı kalaşnikofların Asya-Pasifik ülkelerine satışını iki kat arttıracaklarını açıkladı

'Kalaşnikof'ların yeni pazarı Asya-Pasifik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya'nın en bilinen silah üreticisi Kalaşnikof, Asya- Pasifik bölge ülkelerine olan satışını iki kat arttırmayı planlıyor. Şirketin CEO'su Alexei Krivoruchko pazartesi günü Bangkok'ta yaptığı açıklamada, silahın satış değeri hakkında " ticari sır " olduğu gerekçesiyle bilgi vermedi ancak Asya-Pasifik ülkeleri ile işbirliğimizin artması bizim için önemli" dedi.

Krivoruchko RIA Novosti haber sitesinde yer alan bir haberde" 2015 yılının ilk dokuz ayında, şirketin sivillerin kullandığı hafif silah sevkiyatında 2014 yılına göre mutlak değer olarak dokuz kat parasal değer olarak beş kat arttı. 2016 yılında Asya-Pasifik pazarına yaptığımız satışların sayısını ikiye katlamayı planlıyoruz" dedi.

2014 yılında Rusya'nın Kırım ilhakı sebebiyle Batılı ülkeler tarafından uygulanan yaptırımlardan sonra kalaşnikoflar piyasadan çekilmişti. Yaptırımlardan önce şirket ABD'ye yaklaşık 200 bin kalaşnikof ithal ediyordu. Yaptırımlardan sonra Asya-Pasifik bölgesi şirketin yeni pazarı haline geldi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 18:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35